اهمیت و مصارف سینی کابل (۲)

مدیر سایت
زمان انتشار: 6 سال پیش

 


اهمیت و مصارف سینی کابل

 

سینی کابل در سایزها و شکل‌های مختلف (شامل نردبان کابل، با قابلیت تهویه، با کف یک‌پارچه و ...) همچنین از جنس‌های مختلف فلزی و غیرفلزی تولید می‌شود. اگر جنس سینی کابل از مواد رسانا باشد، می‌توان از آن به عنوان شیوه‌ای برای انتقال بار ساکن به زمین(grounding conductor) استفاده کرد. 
نردبان کابل معمولاً در مواردی استفاده می‌شود که قصد انتقال حجم زیادی از کابل یا کابل‌هایی با وزن بالا را داریم. نردبان کابل نوعی از سینی کابل است که (همانند نردبان) از دو ریل جانبی و تعدادی عضو پله‌مانند تشکیل شده است. پله‌ها، به عنوان تکیه‌گاه‌هایی محکم، برای ثابت کردن کابل‌ها به شمار می‌آیند. 

اهمیت و مصارف سینی کابل

اهمیت و مصارف سینی کابل

 

 

سینی کابل با قابلیت تهویه، نوعی از سینی کابل پیش‌ساخته است که از دو ریل جانبی و صفحه‌ی متخلخل تشکیل شده است. به نسبت نردبان کابل، این نوع از سینی کابل محافظت بیشتر از کابل‌ها را امکان‌پذیر می‌کند. 

برای انتقال کابل‌های فیبر نوری، معمولاً از سینی کابل با کف یک‌پارچه استفاده می‌کنند، چون افتادگی کابل‌های فیبر نوری، باعث افت کارایی آن‌ها می‌شود. اما مهم‌ترین دلیل استفاده از این نوع سینی کابل، جلوگیری از اختلالات الکترومغناطیسی و فرکانس رادیویی و یا محافظت از مدارهای ظریف و حساس است. 

بر اساس قوانین NEC، به طور کلی، عبور کابل‌های بدون روکش و یا کابل‌های بافته، از داخل سینی کابل و استفاده از سینی کابل، برای انتقال کابل‌های سرویس، کابل‌های چند رشته‌ای، کابل‌های کنترل، کابل‌های ارتباطی و سیگنال، مجاز است.  

مدیر سایت

توسط مدیر سایت

مدیر سایت

گوگل پلاس

در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید!