سینی کابل در پایگاه داده (Data Center) (بخش سوم)

مدیر سایت
زمان انتشار: 5 سال پیش

سینی کابل در پایگاه داده (Data Center)(۳) 

 

تصمیم درباره‌ی این‌که انتقال کابل‌ها از طریق سقف یا کف کاذب انجام ‌شود، به ویژگی‌های مکانی و دیگر جزئیات وابسته است اما به طور کلی، عملکرد سینی کابل به عنوان ابزار انتقال و محافظت از کابل‌ها، مشابه است. استفاده از فضای بالاسری، با توجه به این‌که این فضا معمولاً بدون استفاده و دسترسی به آن نیز ساده‌تر است، کمی به صرفه‌تر به نظر می‌رسد. علاوه بر این، عبور طبیعی هوا باعث خنک ماندن کابل‌ها خواهد شد. عبور دادن کابل‌ها از فضای کف کاذب با در نظر گرفتن این واقعیت که هوای آن برای خنک کردن پایگاه داده استفاده می‌شود و محدودیت کلی که در استفاده از فضا وجود دارد، کمی سخت‌تر و پیچیده‌تر است.

برای جلوگیری از ایجاد گرما و آسیب به کابل‌ها، یکی از شیوه‌ها استفاده از سینی کابل به صورت طبقه‌ای است. یعنی سینی‌های کابل به صورت ردیف‌های افقی قرار می‌گیرند و کابل‌ها بین آن‌ها تقسیم می‌شوند. در این ردیف‌های افقی هر چه به سمت بالا می‌آییم عرض سینی کابل کم‌تر می‌شود تا دسترسی به سینی کابل‌‌های پایینی امکان‌پذیر باشد.
در حالتی که عبور کابل‌ها به وسیله‌ی سینی کابل، در فضای بالاسری صورت می‌گیرد، به خاطر عبور راحت‌تر هوا و خنک‌تر بودن فضا، مسیر عبور سینی کابل مستقیم‌تر و نصب و استفاده از آن آسان‌تر صورت می‌پذیرد و محاسبات انتخاب سینی کابل بیشتر بر اساس ظرفیت آن و تعداد و نوع کابل عبوری انجام می‌شود. طراحی مسیر و استفاده از انواع سینی کابل و ملحقات آن، ساده‌تر و گزینه‌ها بیشتر است، دسترسی به سینی کابل راحت‌تر است و برخلاف حالت زیرزمینی، تعمیر و نگهداری و یا تعویض کابل‌ها سریع‌تر و ساده‌تر انجام می‌شود، چون تکنسین ناچار به برداشتن کف‌پوش، انجام عملیات در موقعیتی نامناسب و یا کار کردن در فضای بسیار محدود زیر زمین نخواهد بود. اما از نظر زیبایی و در دید نبودن کابل‌ها، هم‌چنان استفاده از فضای زیر کف کاذب مناسب‌تر به نظر می‌رسد.

سینی کابل در پایگاه داده (Data Center)

مدیر سایت

توسط مدیر سایت

مدیر سایت

گوگل پلاس

در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید!