بخش دوم-نکاتی ضروری در‌باره‌ی نصب صحیح سینی کابل

مدیر سایت
زمان انتشار: 1 سال پیش

بخش سوم: نصب


دسترسی: یکی از مزایای مهم استفاده از سینی کابل برای انتقال و محافظت از کابل‌ها، در دسترس بودن آن برای تعمیر و نگهداری و سرکشی‌های منظم است، پس خوب است که در موقع نصب به این نکته توجه کرده و فاصله‌‌ای حداقل 30 سانتی‌متری از اطراف و بالا در نظر گرفته شود، تا در موقع لزوم دسترسی به سینی کابل ممکن باشد.
احتمال حریق: اصولا نصب سینی کابل در محل‌هایی که احتمال حریق وجود دارد توصیه نمی‌شود، اما در صورتی که ناچار به عبور سینی کابل از محلی با ریسک حریق بالا باشیم، باید از سینی کابل ضدحریق یا ساخته شده از استیل ضدخش استفاده کرد. استفاده از پوشش ضدحریق و پوشاندن سینی کابل در آن ممکن است بدون وقوع آتش‌سوزی هم دمای کابل‌های داخل سینی کابل را بالا ببرد. نصب محافظ حریق زیر سینی کابل هم بخشی از مشکل را هدف قرار داده و منجر به مشکلات دیگری از جمله محدودیت دسترسی خواهد شد.
نکات مهم: 
•    برای نصب ملحقات و اتصالات سینی کابل لازم است ابتدا ارتفاع دقیق نصب، از کف تا زیر سینی کابل، اندازه‌گیری و این کد ارتفاعی به کمک لیزر یا نخ نایلونی علامت‌گذاری شود. 
•    انتخاب و نصب ملحقات و اتصالات سینی کابل باید متناسب با وزن و نوع سینی کابل و کابل‌های عبوری، همچنین با در نظر گرفتن وزنی که در آینده به سینی کابل وارد می‌شود، باشد. 
•    اتصالات و سخت‌افزارهای غیرفلزی، به دلیل تفاوت جنس و دمای محل نصب، احتمالا به رسیدگی و محاسبات ویژه‌ای نیاز دارند.
•    سینی کابل هایی که به شیوه‌ اتصال از وسط نصب می‌شوند، با توجه به وارد شدن وزن کابل‌ها به نقاط جانبی آن، باید برای محاسبه‌ی میزان و نحوه‌ تقسیم بار مورد توجه ویژه قرار بگیرند.
•    در محل‌هایی که لرزش وجود دارد، انتخاب اتصالات و ملحقات برای نصب سینی کابل باید با توجه ویژه‌ای صورت بگیرد، چرا که لرزش در طول زمان منجر به آزاد شدن اتصالات و از بین رفتن آن‌ها خواهد شد.

مدیر سایت

توسط مدیر سایت

مدیر سایت

گوگل پلاس

در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید!