برای چه کابل‌هایی می‌توانیم از سینی کابل استفاده کنیم؟

مدیر سایت
زمان انتشار: 5 سال پیش

کارفرما می‌بایست قبل از طراحی سیستم توزیع، مشخصات کابل‌ها را با تولیدکننده کنترل کند تا مطمئن شود با شرایط محیطی، طراحی مدار و استانداردها و قوانین تطابق دارد.

نوع TC که مدت زیادی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. نصب آن ساده و مقاومت آن بالاست. میزان ولتاژ مجاز 600 ولت است و قابلیت استفاده در مدارهای قدرت را دارد. همچنین برای محافظت و انتقال آن می‌توان از سینی کابل، لوله‌ی فنری انتقال و هر نوع سیستم محافظتی و انتقال دیگری استفاده کرد. در صورتی که مسافت بین سینی کابل و مصرف‌کننده بیش از 50 فوت (حدود 15 متر) نباشد، می‌توان این نوع کابل را در فضای باز و با بست نیز منتقل کرد.
PLTC/ITC – این نوع کابل‌های سیگنال ضعیف (کابل‌های کنترل) به صورت تک‌شاخه‌ای و چندشاخه‌ای و با روکش موجودند. میزان ولتاژ مجاز 300 ولت است و سایزهای کوچک آن ( نمره‌ی 18 و پایین‌تر) هم موجود است. برای استفاده از کابل‌های PLTC، لازم است استانداردهای منبع تغذیه نیز رعایت شده باشد. برای جلوگیری از پیچیدگی‌های استفاده از این نوع کابل‌ها، نوع دیگری از آن با نام ITC (کابل‌های سیگنال ضعیف متناسب با سینی کابل) تولید شده که استفاده از آن قواعد و استانداردهای کمتری نیاز دارد و برای نصب در سینی کابل کاملاً متناسب است. هر دو نوع این کابل‌ها باید از کابل‌های 600 ولت( فشار قوی) مجزا باشند که با اضافه کردن جداکننده در سینی کابل و دیگر روش‌ها میسر می‌شود.
کابل‌های فیبر نوری- این کابل‌ها نوع مجزایی که متناسب با سینی کابل باشد ندارند و هر نوعی از آن قابلیت نصب در هر نوعی از سینی کابل را دارد. تنها باید استانداردها و قوانین عمومی در مورد آن‌ها نیز رعایت شود از جمله این که هیچ نوعی از کابل‌های معمولی برای استفاده در فضاهایی با خطر اشتعال مناسب نیستند، یا اگر کابل در همه یا بخشی از مسیر انتقال در معر ض نور مستقیم خورشید قرار دارد، باید قواعد مربوط به مقاومت در برابر آن، خصوصاً UV رعایت شود.     

برای چه کابل‌هایی می‌توانیم از سینی کابل استفاده کنیم؟

 

مدیر سایت

توسط مدیر سایت

مدیر سایت

گوگل پلاس

در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید!