لوازم جانبی سبد سینی کابل


سینی‌های کابل اجزای فلزی‌ای هستند که در سیم‌کشی ساختمان‌ها برای پشتیبانی از کابل‌های عایق‌بندی شده استفاده می‌شوند. آنها گزینه دیگری برای سیم کشی باز یا سیستم های لولۀ برق ارائه می دهند و برای مدیریت کابل در ساخت و سازهای تجاری و صنعتی ضروری هستند. سینی‌های کابل بسته به نوع استفاده از مواد مختلفی مانند آلومینیوم ، گالوانیزه ، روکش پودر و غیره ساخته می شوند. لوازم جانبی سینی کابل اتصالات و مکمل‌های همراه اجزای سینی کابل هستند .


لوازم جانبی سینی کابل برای چه مواردی استفاده می شود ؟

لوازم جانبی یک سیستم سینی کابل عملکرد مختلفی برای بستن، پشتیبانی و اتصال را شامل می‌شود. سایر افزونه‌ها شامل مهره‌های پلاستیکی، پیچ و مهره‌ها، گیره‌های قفلی، سبدهای سیمی، جفت کننده‌ها، سه راهی، چهارراهی و براکت است. این اتصالات همراه با سینی‌های کابل برای پشتیبانی از کابل‌ها در سوراخ های تهویه، کمک به تغییر جهت سیستم های لوله کشی و کانال کشی در اطراف موانع استفاده می شود .


انواع لوازم جانبی سینی کابل :


نوع سینی کابل مورد استفاده مشخص می‌کند که کدام لوازم جانبی سینی کابل مورد نیاز است .

  • سینی‌های کف یکدست حداکثر محافظت از کابل را فراهم می‌کنند. برای ایجاد دهانه‌های ورود و خروج دستگاه برنده لازم است .
  • سینی‌های تهویه‌دار از شکاف‌هایی در پایین برخوردار هستند، اما ممکن است برای کابل‌های کوچکتر به شکاف‌ها یا سوراخ هایی برای قرار گرفتن در سینی نیاز داشته باشند .
  • سینی‌های کابل از کابل‌های دارای میله تراورس پشتیبانی می‌کنند و برای محافظت از کابل‌ها در برابر گرد و غبار، آب و ریزش اشیا به اتصالات مستحکم پوششی نیاز دارند .

 

 

 

 

جفت کننده ها یا اتصال دهندۀ سینی :

 

 Coupler یا Tray Jointer دستگاهی است که برای اتصال دو شی استفاده می شود. این شی پیچ مانند به محکم کردن سینی‌های اضافی جهت اتصال به سینی کابل کمک می کند . بسته به نوع کاربرد، می توان اتصال دهندۀ سینی سفارشی را تولید کرد

لوازم جانبی سینی کابل - سازه توان آژند

 

 

سه راهی :

انحنای سه راهی شکل سینی کابل برای چرخاندن مسیر دو کابل جهت ادارۀ یک طرفۀ کابل استفاده می شود . انحنای سه راهی را می توان در هر درجه به صورت افقی و بر مبنای نیاز ایجاد نمود و می تواند در هر اندازه از ابعاد بزرگ تا کوچک و یا کوچک تا بزرگ باشد .
طیف وسیعی از اتصالات باعث می شود تا سیستم برای تنظیمات مختلف تنظیم شود . کاربران می توانند با اندازه های مختلفی از آرنج های افقی و عمودی، آرنج های قابل تنظیم، قطعات ضربدری، سه راهی، گیرنده ها و شاخه‌ها از انعطاف پذیری طراحی برخوردار شوند . سازه توان آژند می تواند به مشتریان در انتخاب اتصالات مناسب برای کاربردهای خاص کمک کند .

لوازم جانبی سینی کابل - سازه توان آژند

 

 

باند افقی :

باند افقی را می توان به سینی‌های کابل متصل کرد تا جهت آنها را تغییر دهد. با انحنای مسیر به سینی‌های کابل کمک می کند تا ادامه پیدا کنند . این یک خم 90 درجه را در یک سینی کابل به ارمغان می آورد .

لوازم جانبی سینی کابل - سازه توان آژند

 

 

براکت دیواری :

براکت دیواری از دیوار به بیرون طراحی می‌شود، معمولاً برای حمل وزن و گاهی برای تقویت یک زاویه به عنوان یک ساختار باز استفاده می شود . براکت ها برای  تهویه، کنترل و مدیریت کابل‌ها کارآمدتر و ایمن تر هستند .
به دلیل ساختار "آسان شکل پذیر" و "مونتاژ سریع" به طور موثری زمان نصب و سیم کشی را کاهش می دهد. همچنین تأثیر تداخل الکترومغناطیسی را به طور موثر کاهش می دهد .
این تکیه‌گاه ها و لوازم جانبی برای ایجاد پشتیبانی از سینی‌های کابل هنگام آویزان شدن از سقف یا آویزان بودن سینی کابل از طریق دیوار استفاده می شوند یا همچنین پشتیبانی از سطح زمین را نیز فراهم می کنند 

لوازم جانبی سینی کابل - سازه توان آژند

.